Szukaj

KROKOSZ

Krokosz to uroczy, pomarańczowy kwiat, którego olejki pełne są odżywczych lipidów. Inspiracją do jego ponownego odkrycia byli dla nas starożytni Egipcjanie, którzy cenili sobie wyjątkowe właściwości tej rośliny i wykorzystywali olej z krokosza jako odżywczą maść.
Jego drogocennym olejkom nadaliśmy bogatą, kremową konsystencję. Podaruj swoim włosom głębokie odżywienie, i pozwól orientalnym aromatom rozpieszczać Twoje zmysły.

KROKOSZ

Olej z krokosza jest jednym z najhojniejszych darów natury – jest biodegradowalny i w 100% odnawialny.

Kiedy naciśniesz najpulchniejszą część kwiatu, traci swój charakterystyczny aromat i kolor. Ale nasi naukowcy odkryli, że olej uzyskiwany z tej rośliny jest niezwykle bogaty w witaminę E oraz kwasy omega 6
i 9, a w dodatku zawiera dużo zdrowego błonnika.

Moc ukryta w nasionach

Krokosz barwierski rośnie w suchym środowisku, gdzie deszcz pada tylko czasami, dlatego ma dobrze rozwinięty system korzeniowy. Może zdarzyło Ci się już widzieć tę roślinę, z jej ostro zakończonymi liśćmi
i pięknymi kwiatami, które mogą mieć żółty, pomarańczowy lub czerwony kolor… Każda gałązka zawiera od 15 do 20 nasion na główkę.

Trochę historii

Czy wiesz, że krokosz to jedna z najstarszych roślin uprawnych znanych człowiekowi?

Starożytni Egipcjanie używali krokosza do produkcji niektórych barwników i girland, które znaleziono
w grobowcach faraonów. Obecnie roślina ta jest uprawiana na całym świecie – w Kazachstanie, Argentynie, Indiach, Meksyku i USA.
safflower trust

Wierzymy w moc krokosza

Krokosz to uniwersalna roślina o różnych zastosowaniach – od barwników spożywczych
i przypraw, aż do celów medycznych. Botanicy są zawsze zdumieni jego wszechstronnymi właściwościami.

A ponieważ natura jest dobra dla każdego, silne właściwości odżywcze jego ziaren i oleju pomagają również chronić włosy przed przesuszeniem w czasie ostrej zimy. Powiedz „tak” krokoszowi!

Odżyw swoje suche włosy!

Produkty z gamy Krokosz

krokosz
Szampon pielęgnacyjny

KROKOSZ
Balsam pielęgnacyjny

KROKOSZ
Pomada dyscyplinująca

KROKOSZ
Maska przywracająca jedwabistą miękkość