Szukaj

Nasz Magazyn

NASZE HISTORIE

Zostań zaklinaczem kwiatów

Aby pięknie kwitnąć, rośliny potrzebują nie tylko właściwej gleby, odpowiedniej ilości światła oraz wody… ale także wymagają one naszej uwagi. Podobnie jak wszystkie żywe istoty, rośliny reagują, gdy się do nich mówi: szybciej rosną, wypuszczają więcej pąków, jeszcze bujniej kwitną i są po prostu piękniejsze.

Jednak mówienie do kwiatów pozytywnie wpływa nie tylko na nie. Bardzo dobrze wpływa to także na nas samych. Czy zauważyłaś, że pielęgnowanie kwiatów jest bardzo odprężające? Zarówno podlewanie jak i czyszczenie liści to świetny relaks.
Mówienie do kwiatów, opowiadanie im o tym, co robiliśmy w ciągu dnia, otaczanie ich miłością i pozytywną energią lub po prostu szczere wyznanie jak bardzo jesteśmy wdzięczni za to co nam dają… to wszystko składa się na spiralę sukcesów.

Powszechnie wiadomo, że rośliny reagują na dźwięk. To zupełnie naturalne zjawisko, że rośliny lubią nasz głos, a nasza pozytywna energia ma na nie wpływ. Jest to układ wzajemnych korzyści. Kto z nas nie lubi przebywać w pokoju pełnym życia i witalności, które odczuwalne są właśnie dzięki roślinom?

Pewnego dnia książę Karol powiedział: „Podchodzę do roślin i rozmawiam z nimi. To bardzo ważne, aby do nich mówić, ponieważ one reagują na nasze słowa”. A dzięki temu, że poświęcisz swoim zielonym przyjaciołom więcej czasu, będziesz się jeszcze lepiej nimi zajmowała, ponieważ z pewnością zauważysz uschnięte liście, które wcześniej umknęły Twojej uwadze, a wypadałoby je usunąć.

Rozmawiaj ze swoimi roślinami, a przekonasz się, że będą jeszcze piękniej kwitły niż do tej pory. Bardzo pozytywnie wpłynie to również na Ciebie. Krótko mówiąc, mówieniem do kwiatów upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu.

#rośliny

#umysł

#relaks

Co nowego?

NASZ MAGAZYN