Szukaj

Nasz Magazyn

NASZE HISTORIE

Terapia dźwiękiem: symfonia, która leczy

Wszyscy doskonale wiedzą, że „muzyka łagodzi obyczaje” - ale czy wiesz, że muzyka ma także właściwości uzdrawiające? Nasi przodkowie na całym świecie wiedzieli, że muzyka może pomóc w odnalezieniu równowagi, w każdym znaczeniu tego słowa. Pomaga ona znaleźć równowagę zarówno ciała, jak i umysłu.

Wyobraź sobie następującą sytuację: jesteś w trakcie sesji relaksacyjnej. A następnie przychodzi czas na terapię dźwiękiem. Na początku słyszymy melodyjny głos, następnie rytmiczną perkusję, a na koniec wspaniałą muzykę himalajskiej misy dźwiękowej.
Czy kiedykolwiek dźwięk, którego wibracje docierają w głąb całego ciała był cieplejszy i bardziej delikatny?

Muzyka penetruje nie tylko nasze ciało, ale także umysł. Niedostrzeżone wibracje uwalniają energię i poprawiają samopoczucie. Słuchanie instrumentów perkusyjnych takich jak gongi, misy dźwiękowe, czy kamertony zmniejszają stres i wprowadzają nas w stan medytacji.

Bez obaw: jeśli żaden z tych instrumentów nie przypadnie Ci do gustu, jest całe mnóstwo innych filmików z uzdrawiającymi dźwiękami, które możesz zobaczyć w Internecie!

Jeśli czujesz się odprężona i zamkniesz oczy, od razu zaczyniesz odczuwać kojącą siłę muzyki.

Ale korzyści terapii dźwiękiem są znacznie większe, pozwala ona chociażby na zajrzenie w głąb siebie, podczas gdy częstotliwości muzyki mają bezpośredni wpływ na nasze ucho wewnętrzne i delikatnie wyśrodkowują naszą równowagę.

Ale to nie wszystko!

Terapia dźwiękiem pomaga osobom z zaburzeniami snu, łagodzi uczucie niepokoju i zmniejsza stres. Przynosi także ukojenie przy codziennych dolegliwościach, takich jak ból głowy czy ból pleców.

Jest to prezent, który przynosi wiele pożytku. Muzyka leczy Twoje ciało i umysł dzięki kojącej symfonii dźwięków.

#terapia

#umysł

#dusza

#muzyka

#medytacja

#leczenie

#ból

Co nowego?

NASZ MAGAZYN