Szukaj

Nasz Magazyn

NASZE HISTORIE

Laura, 26 lat, rolnik ekologiczny

Moja życiowa zmiana to zmiana zawodu z księgowej na ekologicznego rolnika.

Jak to się zaczęło?

Ukończyłam księgowość po studiach i rozpoczęłam pracę w swoim zawodzie. Ale razem z partnerem chcieliśmy rozpocząć spokojniejsze życie. Chcieliśmy być bliżej natury i żyć w zgodzie z naszymi osobistymi przekonaniami. Dwa lata temu, udało nam się odłożyć wystarczająco dużo pieniędzy na realizację naszego marzenia, którym była całkowita zmiana życia i zostanie rolnikami. Kupiliśmy więc małą nieruchomość na wsi, kilka zwierząt i otworzyliśmy własną działalność poświęconą rolnictwu ekologicznemu.

Czym obecnie się zajmujesz?

Obecnie oboje zarządzamy naszą działalnością. Mój mąż zajmuje się zwierzętami, a ja sprzedażą wyprodukowanego przez nas towaru. To prawda, że nie zarabiamy tak dużo jak kiedyś, ale jesteśmy o wiele szczęśliwsi.

Czy masz jakieś porady?

Czy znasz powiedzenie „pieniądze szczęścia nie dają”? Cóż, w naszym przypadku powiedzenie to jest prawdziwe. Nasze oszczędności pozwoliły nam osiągnąć nasze marzenie, ale to była jedynie kwestia czasu, abyśmy osiedlili się na wsi. Widok mew po przebudzeniu jest bezcenny. Każdego dnia cieszymy się z podjętej decyzji.

Co nowego?

NASZ MAGAZYN