Szukaj

Nasz Magazyn

NASZE HISTORIE

Caroline, 33 lata, konserwator mebli

Moja życiowa zmiana to zmiana zawodu - od reklamy do projektowania mebli

Jak to się zaczęło?

„Wszystko się zaczęło od drewnianego stołu - znalazłam go na ulicy i poczułam, że muszę go odnowić. Od siedmiu lat pracowałam na najwyższych obrotach w dużej agencji reklamowej. Doszłam do momentu, w którym ledwo starczało mi czasu na złapanie oddechu. Wtedy, nawet nie zdawałam sobie sprawy, że tak bardzo lubię DIY! W 2012 roku w końcu zebrałam się na odwagę i zrezygnowałam z pracy. Miałam po prostu dość, choć nie miałam pojęcia, co dalej. Stworzenie własnej firmy meblarskiej zajęło mi blisko dwa lata.”

Czy żałujesz czegoś?

„Mogę śmiało powiedzieć, że niczego! Może brakuje mi trochę kolegów z byłej pracy. To jednak  oni byli jednymi z moich pierwszych klientów. Muszę przyznać, że od kiedy zaczęłam pracę w warsztacie jestem bardzo z siebie dumna, że dążę do tego, aby wieść swoje życie po swojemu, tak żebym była w pełni zadowolona. Uważam, że właśnie tak to powinno wyglądać.”

Czy masz jakieś porady?

„Nigdy nie doradzę komuś, żeby rzucił pracę. Jeśli chcesz rzucić pracę, to sam jesteś tego świadomy i nikt nie musi Ci mówić, co masz robić. Moja porada? Powtarzanie sobie, że jest dobrze, nawet jeśli próbujemy coś osiągnąć i nam się nie udaje. Zawsze możesz spróbować czegoś innego lub wrócić do starej pracy! Dla mnie, zmiana kariery zawodowej jest jak przesadzanie rośliny. Możesz ją „przesadzić” gdzie tylko chcesz! To było naprawdę niesamowite doświadczenie... była to najważniejsza lekcja w moim życiu.

Co nowego?

NASZ MAGAZYN