Szukaj

Nasz Magazyn

NASZE HISTORIE

5 tajemniczych miejsc w paryskiej dżungli

Jak napisał amerykański poeta Henry van Dyk: „Paryż to kobiece miasto z kwiatami we włosach”. I miał rację! Paryż z pewnością kojarzy Ci się z majestatycznymi pomnikami, ulicami wypełnionymi historią, muzeami i ich skarbami... lecz w Paryżu możesz znaleźć mnóstwo innych i mniej znanych miejsc, do których koniecznie trzeba się wybrać na spacer.

Wszystko Ci o nich opowiem, ale niech te miejsca pozostaną niczym nasz mały tajemniczy ogród. Dobrze?

Po wizycie w Narodowym Muzeum Sztuki Azjatyckiej Guimet, koniecznie udaj się na spacer do ogrodu Zen na wysokości Panteonu. Właśnie tam, w samym sercu Paryża, poczujesz się jakbyś została teleportowana do Japonii. Herbaciarnia, gigantyczne trzciny bambusowe, duże kamienne płyty... a dostęp do tego japońskiego raju jest zupełnie za darmo!

A dla tych z Was, którzy szukają nieco bardziej pozamiejskiego klimatu we francuskiej stolicy, mamy wyjątkową propozycję. Wszyscy słyszeliśmy o cmentarzu Père Lachaise, ale niewielu z nas wie, że obok cmentarza znajdują się piękne ogrody. Jest to prawdziwa zielona perełka, gdzie natura wiedzie prym: bez koszenia i zraszaczy. Jest to najbardziej dziki ogród, który właśnie dzięki tej naturalności stał się jednym z najbardziej wyjątkowych ogrodów w Paryżu.

Z dala od zgiełku ulic, w czwartej dzielnicy Paryża, między historycznymi budynkami znajduje się Ogród Francs-Bourgeois-Rosiers. Aby odnaleźć to tajemnicze miejsce, musisz najpierw wejść do Hôtel de Coulanges.

Wciąż znajdujemy się na terenie dzielnicy Marais i choć może Ci być trudno odnaleźć ten ostatni ogród, uwierz nam, że naprawdę warto go zwiedzić. Ogród Saint-Gilles Grand Veneur to idealne miejsce na odpoczynek. Jest to jeden z najbardziej oryginalnych parków w stolicy Francji, gdzie możesz usiąść pośród przepięknych róż i się zrelaksować.

#Paryż

#miejskieżycie

#zen

#kultura

#turystyka

#odkrycie

Co nowego?

NASZ MAGAZYN