Szukaj

Nasz Magazyn

NASZE HISTORIE

5 rewelacyjnych narzędzi ogrodowych

Dbanie o ogród sprawia wiele radości, ale jest to również bardzo poważne zajęcie, które wymaga dużej wiedzy z zakresu pielęgnacji roślin i przede wszystkim odpowiednich narzędzi.
Wszyscy ogrodnicy mają swoje sekrety, a ja podzielę się z Wami swoimi. Oto pięć rewelacyjnych narzędzi ogrodowych.

Po pierwsze, należy pamiętać o odpowiedniej ochronie dłoni. Jeśli chcesz mieć piękny ogród, będziesz musiała stawić czoła brudowi i chwastom. Musisz więc wybrać rękawice ogrodnicze odpowiednie zarówno do sadzenia roślin jak i pielenia. Bez względu na to czy wolisz skórzane lub materiałowe, wybierz wytrzymałe rękawice, które zapewnią Ci niezbędną ochronę dłoni.
Ogrodnictwo jest uważane za jeden z rodzajów aktywności fizycznej. Podobnie jak w przypadku każdego innego sportu, należy uważać, aby nie nabawić się kontuzji kręgosłupa.
Właśnie dlatego, używam składanej taczki ogrodowej. Jest ona bardzo lekka i wygodnie się nią manewruje. A dzięki temu, że jest składana, można ją przechowywać dosłownie wszędzie.

A skoro „złej baletnicy przeszkadza rąbek od spódnicy”, dobry ogrodnik musi bardzo rozważnie dobierać swoje narzędzia! Każda praca w ogrodzie wymaga doboru odpowiedniego narzędzia, tak więc wybierając sekator, polecam wybór takiego, który ma wygodny, antypoślizgowy uchwyt. Mój idealnie leży w dłoni. Natomiast do pielęgnacji wysokich krzewów, idealnie sprawdzają się teleskopowe nożyce. Wypróbuj je, a przekonasz się, że Twój ogród wzniesie się na nowy poziom!

Warto także zaopatrzeć się w zestaw małych narzędzi ogrodowych. Taki zestaw może na przykład zawierać dwie małe łopaty i mały siewnik, czyli wszystko to, co jest nam niezbędne do kopania, sadzenia czy pielenia. Jest bardzo praktyczny, lekki i stanowi wszystko to, co potrzebuję, aby odpowiednio zadbać o moje kwietniki i ogródek warzywny.

Z odpowiednimi narzędziami, ogrodnictwo to bułka z masłem!

#ogrodnictwo

#rośliny

#umysł

#ciało

Co nowego?

NASZ MAGAZYN