Szukaj
Information collected

CZĘŚĆ I: SKŁADNIKI AKTYWNE I PRODUKTY

 • W jaki sposób selekcjonujemy nasze rośliny?
  We współpracy z naszymi partnerami określamy główne kryteria dotyczące selekcji składników roślinnych, takie jak: skład i stopień czystości, odpowiedni proces ekstrakcji, identyfikowalność oraz inne elementy, jak np.: biodegradacja lub trwałość poszczególnych roślin.
  W L’Oréal stosujemy specjalne kryteria zwane Indeksem naturalności, ilustrujące równowagę pomiędzy pochodzeniem
  a poziomem transformacji surowca podczas procesu ekstrakcji – najwyższa wartość oznacza najbardziej naturalny składnik. Profile naszych wyselekcjonowanych składników wykazują odpowiednią równowagę pomiędzy doskonałym działaniem a naturalnym pochodzeniem.
 • Jakie składniki aktywne Botanical Fresh Care zostały zastosowane w tych produktach i dlaczego?
  Wyselekcjonowaliśmy 3 rośliny naturalnego pochodzenia, o określonych właściwościach:
  Geraniowy olejek eteryczny ma właściwości nawilżające i wzmacniające blask włosów,
  Olej z krokosza barwierskiego, bogaty w lipidy, pobudza regenerację włókien i ma właściwości odżywcze,
  Olej z ziaren kolendry ma właściwości wzmacniające,
 • Jakie produkty Botanicals Fresh Care mogę wybrać dla siebie?
  Gama GERANIUM nawilża i wzmacnia blask włosów. Najlepszy produkt? Pielęgnacyjny tonik rozświetlajacy bez spłukiwania, który natychmiast nadaje blask i jest idealny do włosów matowych lub farbowanych.
  Gama KOLENDRA regeneruje i wzmacnia włosy od nasady aż po końce. Najlepszy produkt? Eliksir wzmacniający – kuracja bez spłukiwania, która chroni włosy osłabione lub delikatne przed łamliwością.
  Linia KROKOSZ głęboko odżywia suche kosmyki i przywraca włosom miękkość. Najlepszy produkt? Pomada dyscyplinująca, która intensywnie wygładza nawet najbardziej suche włosy, nie obciążając ich.
 • Botanicals Fresh Care i L’Oréal Paris
  Botanicals Fresh Care to nowa marka L’Oréal Paris, która korzysta z wiedzy na temat włosów, gromadzonej aż przez 110 lat – od znajomości ich potrzeb do najlepszych technologii upiększających włosy. Dzięki standardom wysokiej jakości dotyczącym składników, a także rygorystycznemu procesowi ewaluacji
  w zakresie bezpieczeństwa i podejmowanych działań, nasza firma zapewnia możliwość wspólnej pracy innowacyjnej z najlepszymi partnerami. To, że jesteśmy częścią L’Oréal Paris, oznacza również dużą dostępność naszych produktów na całym świecie.

CZĘŚĆ II: EKOŚWIADOMOŚĆ

 • Czy Wasze opakowania są przyjazne dla środowiska? 
  Nasze butelki (do szamponów, toniku rozświetlającego i eliksiru wzmacniająego) pochodzą w 100%
  z recyklingu
  , co oznacza, że zastosowany w nich materiał PET został całkowicie przetworzony. Co więcej, butelki te nadają się do dalszego recyklingu. Sprawdź informacje dotyczące procesów recyklingu w swoim kraju. 
 • Skąd pochodzą składniki produktów Botanicals Fresh Care?
  Przykładamy dużą wagę do pozyskiwania naszych składników i ich identyfikowalności. Aby zapewnić ich dostępność i ułatwić prace kilku producentów, pozyskujemy surowce z różnych źródeł:

   • Nasz geraniowy olejek eteryczny pochodzi z Egiptu lub Afryki Północnej

  • Olej z ziaren kolendry pochodzi z Bułgarii i Rosji

  • Olej z krokosza barwierskiego jest pozyskiwany w Europie, USA i Meksyku
 • Gdzie wytwarzane są produkty Botanicals Fresh Care?
  Większość naszych produktów jest wytwarzana w Europie, np. we Francji.

CZĘŚĆ III: SKŁAD

 • Czy marka Botanicals Fresh Care obejmuje produkty organiczne lub w 100% naturalne?
  Produkty Botanicals Fresh Care nie posiadają stosownego certyfikatu, ani nie są w 100% naturalne, ale wszystkie ich składniki są wybierane ze względu na swoje dobroczynne właściwości, które odpowiadają potrzebom włosów, a składniki roślinne zostały wyselekcjonowane zgodnie z ich profilem wysokiej jakości oraz wysokim indeksem naturalności. Globalnie produkty Botanicals Fresh Care mają bardzo dobry profil biodegradacji, są bezpieczne i wszystkie zostały poddane stosownym testom.
 • Czy produkty Botanicals Fresh Care zawierają silikonów?
  Nie, żadna z naszych formuł nie zawiera silikonów.
 • Czy moje włosy będą miękkie i piękne bez silikonów?
  Tak, będą. Opracowaliśmy wyjątkowy, silnie działający kompleks roślinny, z dodatkiem oleju sojowego
  i kokosowego, odnawialnego i poddawanego ekologicznym procesom chemicznym, co pozwala uzyskać to samo działanie, jakie daje formuła z silikonem. Dzięki temu kompleksowi nasze formuły zapewniają niezwykłe efekty sensoryczne. Włosy stają się odżywione, lekkie i miękkie, jakby wreszcie odzyskały swoją prawdziwą naturę.
 • Czy produkty Botanicals Fresh Care zawierają parabeny?
  Żaden z naszych produktów nie zawiera parabenów. Aby zapewnić ochronę mikrobiologiczną, opracowaliśmy inne połączenia składników ochronnych. Stabilność każdej formuły i ochrona przed zanieczyszczeniem mikrobiologicznym są poddawane rygorystycznym testom, aby zapewnić przyjemne
  i bezpieczne użycie każdego z naszych produktów. 
 • Czy formuły produktów Botanicals Fresh Care zawierają siarczany?
  Tak, ale tylko szampony. Siarczany to surfaktanty, które przyczyniają się do emulgacji i pienienia się produktów kosmetycznych, w tym kosmetyków do pielęgnacji włosów, co pomaga im skutecznie usuwać brud i zanieczyszczenia ze skóry głowy oraz z włosów. Poza tym wzmacniają efekty sensoryczne, zapewniając obfitą, pielęgnacyjną pianę.
 • Czy siarczany są bezpieczne?
  Tak, siarczany są bezpieczne. Zostało to udowodnione przez ekspertów z dziedziny toksykologii. Siarczany zostały przetestowane w ramach rygorystycznej oceny bezpieczeństwa, jak każdy składnik zawarty w naszej formule, zanim trafi ona na rynek.
 • Dlaczego usunęliście barwniki ze swoich produktów?
  Postanowiliśmy nie dodawać barwników, ponieważ nie są one niezbędne z punktu widzenia doświadczeń klientów. Są dodawane jedynie ze względów estetycznych.
 • Czy linia Botanicals Fresh Care może być stosowana przez wegan?
  Tak, ponieważ nasze produkty nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego (jak np. mleko, jajka, miód lub inne podobne składniki).
 • Czy testujecie swoje produkty na zwierzętach?
    Nie, L’Oréal Paris, jak wszystkie marki L’Oréal, nie testuje swoich produktów ani jakichkolwiek ich składników na zwierzętach, ani nie zleca takich czynności innym podmiotom. Co więcej, testowanie kosmetyków na zwierzętach jest zabronione w krajach UE.
  Więcej informacji znajdziesz na:
 • Czy produkty Botanicals Fresh Care są biodegradowalne?
  Biodegradowalność to zdolność danej substancji do rozkładu biologicznego na skutek działania mikroorganizmów w środowisku wodnym. Produkty Botanicals Fresh Care mają wysoką zdolność biodegradowalności i bardzo dobry profil środowiskowy.
 • Gdzie mogę znaleźć pełną listę składników?
  Pełna lista składników znajduje się z tyłu opakowania. Jest też dostępna na naszej stronie internetowej.
 • Czy produkty Botanicals Fresh Care są bezpieczne?
  Tak, wszystkie składniki wyselekcjonowane do formuł produktów Botanicals Fresh Care, zarówno pochodzenia roślinnego, jak i syntetyczne, zostały poddane radykalnemu procesowi weryfikacji bezpieczeństwa, ponieważ to standardowa procedura L’Oréal. Są oczywiście bezpieczne i zostały zatwierdzone przez organy odpowiedzialne za ochronę zdrowia, a nasze składniki/formuły zostały poddane analizie toksykologicznej i były testowane pod kątem bezpieczeństwa i tolerancji.
 • Czy są testowane pod kontrolą dermatologiczną? 
  Tak, wszystkie formuły są systematycznie testowane przez dermatologów. 

CZĘŚĆ IV: UŻYCIE I WSKAZÓWKI

 • Jak często powinnam myć głowę?
  To zależy od rodzaju włosów. Włosy normalne należy myć 2-3 razy w tygodniu. Włosy przetłuszczające mogą wymagać codziennego mycia, a z kolei włosy suche można myć 1-2 razy w tygodniu.
 • Jaka jest różnica pomiędzy odżywką a maską do włosów? 
  Odżywka to delikatna mieszanka składników odżywczych i pielęgnacyjnych, która ma natychmiastowy wpływ na włosy: łatwe rozczesywanie i miękkość.
  Maska do włosów jest bardziej skoncentrowana – to intensywna kuracja, która może być zostawiona na 5-10 minut przed spłukaniem, aby działać głęboko na włókna włosów.
  Oba produkty powinny być nakładane na całej długości włosów, z pominięciem ich nasady (aby uniknąć przetłuszczania się włosów).
  Bez względu na rodzaj włosów, odżywka jest zwykle stosowana po użyciu szamponu. W przypadku bardziej wymagających włosów maska może być używana tak często, jak to konieczne.

 • Czy moje produkty mają datę przydatności?
  Tak. Maksymalny okres użycia produktu jest podany z tyłu opakowania. Znajdziesz tam symbol przedstawiający pudełko z liczbą miesięcy bezpiecznego używania produktu po otwarciu opakowania. Na przykład symbol przedstawiony obok oznacza, że po otwarciu opakowania dany produkt może być używany maksymalnie przez 12 miesięcy.
 • Czy można używać tych produktów w czasie ciąży? 
  Żadne badania naukowe nie wykazały szczególnego ryzyka dla kobiet ciężarnych lub noworodków na skutek stosowania tych produktów kosmetycznych.     
  Więcej informacji na: